12. Geleneksel Konyalılar İftarı Buluşması

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, "14 yıldır inşa edici bir faaliyetin içindeyiz.

Konya Haber 17/06/2017 - 06:23
 12. Geleneksel Konyalılar İftarı Buluşması
-A +A

Eski Başbakan ve  AK Parti  Konya  Milletvekili  Ahmet Davutoğlu, "14 yıldır inşa edici bir faaliyetin içindeyiz. Bu inşa ettiğimiz faaliyetten daha zorlu bir yol var. Hepimizin en sağlam ahlaki ilkeleri, en iyi donanımla bezeyerek, bu yola devam etmesi gerekiyor." dedi.

Davutoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)  Konya Şubesi tarafından bir düğün salonunda düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada,  Konya'nın ilim ve medeniyet merkezi olduğunu belirtti.

MÜSİAD'ın kurulduğu dönemde muhalefetin odağında yer aldıklarını anlatan Davutoğlu,  28 Şubat'ta bilim adamları olarak başörtüsü gibi birçok meselede baskıyla karşılaştıklarını bildirdi.

Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"O günkü ideallerimizi son 14 yılda ne kadar hayata geçirdiğimizi her yıl sorgulamak ve muhasebe etmek durumundayız. Çünkü 14 yıldır inşa edici bir faaliyetin içindeyiz. Bu inşa ettiğimiz faaliyetten daha zorlu bir yol var. Hepimizin en sağlam ahlaki ilkeleri, en iyi donanımla bezeyerek, bu yola devam etmesi gerekiyor. Sahip olduğumuz güç ne olursa olsun, o gücü nefsimizle terbiye edeceğiz. Sonra o gücü ahlak temelinde zırhla kuşatarak, millete bir merhem olarak sunacağız."

Hiçbir adaletsizliğe kapılmadan bürokraside ehliyet ve liyakati esas almak gerektiğini belirten Davutoğlu, devletin ancak o zaman ayakta kalabileceğini ifade etti.

MÜSİAD  Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka,  Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen misafirlere teşekkür ederek, ramazan ayı bereketinin tüm İslam alemine yayılması temennisinde bulundu.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Konya'da Silahlı Kavganın Arasında Kalan Genç Kız, Omzundan Vuruldu