Cihanbeyli'ye Gençlik Merkezi İnşaatında Sona Yaklaşılıyor

Konya’nın Cihanbeyli İlçe Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı tarafından yapımına başlanan Gençlik Merkezi’nin inşaatında sona yaklaşılıyor.

Konya Haber 10/04/2017 - 13:41
 Cihanbeyli'ye Gençlik Merkezi İnşaatında Sona Yaklaşılıyor
-A +A

Konya'nın  Cihanbeyli İlçe Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı tarafından yapımına başlanan Gençlik Merkezi'nin inşaatında sona yaklaşılıyor.

İlçede büyük bir eksikliği giderecek olan Gençlik Merkezi, yıkılan eski  Anadolu Lisesi binasının arazisine yapılıyor.

Gençlerin eğitsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde serbest zamanlarını ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirmelerine fırsat vererek topluma aktif bireyler olarak katılmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirten  Cihanbeyli Belediye Başkanı  Mehmet Kale, "Bizim vermiş olduğumuz sözlerden biriside Gençlerimize Gençlik Merkezimizi kazandırmaktı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile girişimlerimiz sonucu ilçemize kazandırıyoruz. Gençlik Merkezimiz Cihanbeylili gençlerimiz için sohbet ve muhabbet ortamının sağlanacağı bir sosyalleşme zemini hazırlayacak. Serbest zamanlarını ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirecekleri güzel bir esere kavuşacaklar. Projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Gençlik Merkezimiz İlçemize ve Gençlerimize hayırlı olsun. Yakın zamanda hizmete açacağız" dedi

Gençlik Merkezi; çok amaçlı salonlar, spor salonu, dans, folklor salonları, heykel ve resim atölyeleri, müzik atölyesi, plastik sanatlar ve el işçiliği atölyeleri bilgisayar salonu, kütüphane ve dersliklerden oluşuyor.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Hüsnüye Erdoğan Şehit Ailesiyle İftar Yaptı