HARUN APAN’A BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİNDEN TOKAT GİBİ KARAR

Konya’nın Nabzında yayınlanan haberlere hakeret ettiğimizi iddia ederek dava açan Harun Apan’a Ankara Bölge Adliye Mahkemesinden Tokat gibi karar çıktı

Konya Haber 28/05/2017 - 17:41
 HARUN APAN’A BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİNDEN TOKAT GİBİ KARAR
-A +A

harun apan ile ilgili görsel sonucu

Konya’da FETÖ soruşturmasında tutuklanan daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Avukat Harun Apan’ın Konya’nın Nabzı Gazetesine  açmış olduğu davada Konya 8. Asliye Ceza mahkemesi Harun Apan ile ilgili yayınladığımız haberlerde Avukat Harun Apan’a Hakaret ettiğimizi iddia ederek 1. Yıl 9 Ay hapis cezası kararı vermişti.

KONYA’NIN NABZI KARARI BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİNE TAŞIDI

Konya 8. Asliye Ceza Mahkemesinin verdiği karar kamuoyunda çok tartışılmıştı. Konya’nın Nabzı Gazetesi  verilen kararı Bölge Adliye Mahkemesine Taşıdı.

Konya’nın Nabzı aynı davaya konu olan haberlerde isimleri geçen kişilerle ilgili beraat kararlarını sundu. Ayrıca Sabah Gazetesinde yayınlanan Kumpas haberleri ve Konya’da  FETÖ soruşturmasında Harun Apan’ın yargılandığı dosyayı sundu.

BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ AYRI AYRI BERAAT KARARI VERDİ

Bölge Adliye Mahkemesi yayınlanan haberlerin Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin 10. Maddesi kapsamına uygun düşünce, eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırları içerisinde kaldığı ve sert, incitici mahiyette olmadığına karşın, davaya konu yazılarda, Katılanın şeref ve saygınlığına saldırının söz konusu olmadığı, ayrıca iftira suçunun unsurların oluşmadığı yönünde karar verdi.

Bölge Adliye Mahkemesi Konya’da yerel mahkeme tarafından verilen kararın dosya içeriğine uymayan gerekçelerle verildiğini İstinafa konu Konya 8. Asliye Ceza Mahkemesinin 28-09-2016 tarih ve 2016/ 215 Esas,  2016/517 karar sayılı hükmünün 5271 sayılı CMK’nın 280/2 maddesi uyarınca KALDIRILMASINA ,

 Sanık Mustafa Korkmaz’ın üzerine atılı Kamu Görevlisine Hakaret ve İftira suçlarının yasal unsurları oluşmadığından müsnet suçlardan 5271 sayılı CMK’nın 223/2 maddesi uyarında ayrı ayrı BERAATİNE karar verdi.

Harun Apan ve Bahadır Dilek’in Konya’da yürütülen Avukatlara yönelik FETÖ soruşturmasında yarglanmaları devam ediyor.

İŞTE ANKARA BÖLGE ADLİYE MAHKMESİNİN VERDİĞİ O KARAR

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Konya'da Silahlı Kavganın Arasında Kalan Genç Kız, Omzundan Vuruldu