Konya'da Referandum İçin Atlı Evet Çağrısı

Konya’da, Rahvan Atlı Spor Kulübü 16 Nisan’da yapılacak olan referandum için yaklaşık 15 kadar atlı sporcu ile basın açıklaması yaptı.

Konya Haber 25/03/2017 - 18:05
 Konya'da Referandum İçin Atlı Evet Çağrısı
-A +A

Konya'da, Rahvan  Atlı Spor Kulübü 16 Nisan'da yapılacak olan referandum için yaklaşık 15 kadar atlı sporcu ile basın açıklaması yaptı.

Merkez  Meram ilçesi Tavusbaba Mesire Alanında açıklamalarda bulunan Rahvan  Atlı Spor Kulübü Başkanı Ali Peksemerci, İngilizlerin çıkardığı futbol, Amerikalıların çıkardığı basketbol değil yerine ceddimizin, oynadığı ve teşvik ettiği rahvan atçılığı, atlı okçuluğu, güreşi oynamak ve tanıtmak istediklerini belirterek, "Bizler asil Selçuklunun, Osmanlının kanlarını taşıyan torunları olarak, dinimiz, vatanımız, bayrağımız için ailemiz ve güçlü bir  Türkiye için evet diyoruz. Unutulmamalıdır ki, yiğit düştüğü yerden kalkar referandum da evet çıkmasını sadece biz Türkler değil Ortadoğu'daki,  Afrika'daki,  Batı Trakya'daki ve  Doğu Türkistan'daki kardeşlerimiz beraber beklemektedirler. Bu bağlamda  Konya Geleneksel Spor Dalları ve Rahvan  Atlı Spor Kulübü olarak referandumda evet diyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz" dedi.

Konuşmanın ardından, Rahvan  Atlı Spor Kulübü sporcuları atlar ile tur attı

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Konya Haber kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Hüsnüye Erdoğan Şehit Ailesiyle İftar Yaptı